FAQ

1

 
Thyroset to 3-stopniowy gotowy protokół suplementacyjny do uzupełniania diety osób, które wymagają szczególnej dbałości o zdrowie tarczycy i funkcjonowanie układu hormonalnego (np. osób z chorobą Hashimoto i/lub niedoczynnością tarczycy). Skład Thyrosetu obejmuje kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witaminy i składniki mineralne, których niedobory często towarzyszą chorobie Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Thyroset powstał we współpracy z uznanymi naukowcami i specjalistami w dziedzinie gastroenterologii oraz endokrynologii.

Źródła

2

 
Skład Thyroset zawiera formy witamin i mikroelementów, które uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Składa się z organicznych form minerałów (soli), chelatów oraz metylowanych form witamin. Dodatkowo witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: D3, E i K2 MK-7 wraz z kwasami omega-3 zostały zamknięte w formie olejowej kapsułki, zapewniając ich najlepszą formę podania.

Źródła

3

 
W naszym preparacie znajduje się metylowana forma witaminy B12 (metylokobalamina) oraz metylowana forma kwasu foliowego (glukozamina 5-MTHF Quatrefolic®). Są to formy aktywne tych substancji, charakteryzujące się najlepszą biodostępnością, czyli stopniem wchłonięcia przez organizm. Niezwykle istotna jest forma kwasu foliowego, jaki jest suplementowany.
Coraz częściej słyszy się o obecności mutacji w genie MTHFR. U osób z tą mutacją kwas foliowy i witamina B12 nie ulegają prawidłowemu przekształceniu. Nadmiar kwasu foliowego zostaje następnie odkładany w swej toksycznej postaci. W przypadku przyszłych mam, złe wchłanianie kwasu foliowego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia u dziecka wady cewy nerwowej czy zespołu Downa. Dlatego kobiety z mutacją w genie MTHFR nie powinny przyjmować zwykłego kwasu foliowego a jego zmetylowaną postać (tzn. taką, którą organizm jest w stanie wchłonąć).

Źródła

4

 
Thyroset został podzielony na 3 kapsułki, ponieważ głównym założeniem przy opracowywaniu jego formuły było uwzględnienie antagonistycznych i synergistycznych działań pomiędzy składnikami.

Thyroset został stworzony w taki sposób by w maksymalnym stopniu wykorzystać wzajemne synergie i wyeliminować antagonizmy witamin i mikroelementów. Preparat składa sie z witamin i mikroelementów dobranych w taki sposób, aby ich zażywanie było jak najbardziej efektywne i uzupełniało się wzajemnie.

Ze względu na swoją budowę oraz sposób wchłaniania i przyswajania, przyjmowane witaminy i składniki mineralne wykazują interakcje pomiędzy sobą, powodując ograniczenie (antagonizm) lub polepszenie wchłaniania (synergia). Suplementacja bardzo często przeprowadzana jest nieprawidłowo, nie uwzględniajac wykluczającego się działania wielu witamin oraz pierwiastków. Zasady synergizmu i antagonizmu powinny być bezwzględnie przestrzegane podczas suplementacji kilkoma pojedynczymi substancjami, przy projektowaniu tzw. multiwitamin, a także przy tworzeniu zdrowego jadłospisu. Niezwykle istotna jest także pora przyjmowania poszczególnych witamin i pierwiastków, dlatego też preparat składa się z zestawu witamin i mikroelementów dobranych w zależności od odpowiedniej pory ich suplementowania : rano, po południu oraz wieczorem.

Źródła

5

 
Celem stworzenia prepararu Thyroset było uzupełnienie diety osób które wymagają szczególnej dbałości o zdrowie tarczycy i funkcjonowanie układu hormonalnego (np. osób z chorobą Hashimoto i/lub niedoczynnością tarczycy). Założeniem Thyroset było uzupełnianie często występujących niedoborów.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku glębszych deficytów konieczna jest dodatkowa suplementacja monopreparatami ustalana zawsze na podstawie badań laboratoryjnych oraz konsutacji medycznej. Istotne jest także, by zrozumieć, że suplementacja będzie wspierała, ale nigdy nie będzie i nie powinna być głównym działaniem terapeutycznym.

6

 
Preparat Thyroset to opracowany przez naszych ekspertów gotowy protokół suplementacyjny. Obejmujące kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy i składniki mineralne, które są istotne w uzupełnianiu diety u osób, które wymagają szczególnej dbałości o zdrowie tarczycy i funkcjonowanie układu hormonalnego (np. osób z chorobą Hashimoto i/lub niedoczynnością tarczycy). Został stworzony w oparciu o antagonizmy i synergie, co jest kluczem jego formuły. Dodatkowo charakteryzuje się minimalną zawartością substancji dodatkowych oraz dodatków technologicznych, nie zawiera dwutlenku tytanu.

7

 
Preparat Thyroset jest produktem bezglutenowym.

8

 
Preparat Thyroset pozbawiony jest laktozy oraz substancji słodzących.

9

 
Składnikiem pochodzenia zwierzęcego jest olej rybi będący źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 znajdujący się w kapsułce #1 oraz żelatyna zwierzęca tworząca otoczkę kapsułek #1 oraz #2.

10

 
Thyroset zawiera wysokie poziomy niektórych witamin i składników mineralnych, dlatego też, ze względów ostrożności, powinien być przyjmowany nie dłużej niż 3 miesiące, raz w ciągu roku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej ani przyjmować innych produktów, które stanowią skoncentrowane źródło tych samych składników. Zawsze warto badać poziomy witamin i składników mineralnych a suplementację konsultować z lekarzem. Zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są bardzo ważne, a suplementów diety nie należy stosować jako substytutu zróżnicowanej diety.

11

 
Thyroset jest suplementem mającym na celu uzupełnienie braków wynikających ze stosowanej diety. Zawartość przekraczająca 100% RWS nie powinna budzić niepokoju podczas krótkookresowego stosowania, ponieważ ilość witamin i minerałów w produkcie nie przekracza górnego tolerowanego poziomu spożycia (UL). Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej ani przyjmować innych produktów, które stanowią skoncentrowane źródło tych samych składników. Zawsze warto badać poziomy witamin i składników mineralnych a suplementację konsultować z lekarzem.

12

 
Wysokiej jakości witaminy i minerały są zawsze jedynie uzupełnieniem ogólnej, zdrowej diety. Kwas foliowy, żelazo, witamina D i cynk są istotne dla rozwoju płodu, a nie zawsze istnieje możliwość dostarczenia ich odpowiedniej podaży z produktów spożywczych. Przy tworzeniu zbilansowanego jadłospisu pomocne mogą się okazać odpowiednio dobrane suplementy diety. Należy jednak pamiętać, że witaminy i minerały nie są zamiennikiem zdrowej diety i znacznie lepiej jest, gdy traktowane są jako jej część. Zaleca się, by kobiety ciężarne, planujące potomstwo lub karmiące piersią zażywały suplementy witaminowe wyłącznie po bezpośredniej konsultacji z lekarzem.

13

 
Gwarancją jakości produktu oraz jego prawidłowego działania jest data przydatności umieszczona na opakowaniu. Do momentu jej upływu gwarantujemy niezmienne właściwości oraz jakość preparatu. Nie powinno przyjmować się preparatu po upływie daty przydatności.

14

 
Nie, Thyroset to 3-stopniowy suplement diety, który został opracowany, aby uzupełnić typowe niedobory składników mineralnych i witamin u osób wymagających szczególnej dbałości o zdrowie tarczycy. Składniki Thyroset są istotne dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy i układu hormonalnego, jednak powinny być przyjmowane jako uzupełnienie postępowania farmakologicznego. Thyroset nie zastępuje leczenia preparatami hormonalnymi np. Euthyrox oraz Lethrox.